Rybnik, Śląskie Darmowe Ogłoszenia


Rybnik, Śląskie

zmień miasto

Śląskie / Rybnik / Zdrowie i uroda / Usługi medyczne
<< Poprzednie ogłoszenie

Hirudoterapia Zabiegi leczenia pijawkami lekarskimi

(Rydułtowy)
Hirudoterapia Zabiegi leczenia pijawkami lekarskimi Hirudoterapia Zabiegi leczenia pijawkami lekarskimi


Odpowiedz: (Użyj zakładki Kontakt powyżej)
Hirudoterapia &#8211; leczenie różnych schorzeń pijawką lekarską

Sama nazwa hirudoterapia pochodzi od łacińskiej nazwy &#8211; hirudo, czyli pijawka. Do hirudoterapii mogą być wykorzystywane tylko pijawki należące do gatunku hirudo medicinalis stanowiącego nie więcej niż 0,3% populacji wszystkich gatunków pijawek. Jak to działa?

Wśród składników syntetyzowanych w ciele pijawki lekarskiej najistotniejsza jest hirudyna. Oprócz tego składnika pijawki lekarskie wytwarzają wiele innych unikalnych substancji chemicznych o działaniu leczniczym. Takich biologicznie czynnych substancji wyizolowano do tej pory ponad 150 rodzajów. W trakcie zabiegu leczniczego pijawki wysysając krew z organizmu człowieka jednocześnie uwalniają te substancje do krwioobiegu.

Hirudyna jest to lek, który stosowany w formie wyizolowanej ma bardzo silne działanie przeciwkrzepliwe i antykoagulacyjne. (wielokrotnie silniejsze od najczęściej stosowanej heparyny).

Gruczoły ślinowe pijawek zawierają między innymi: prostaglandyny, Adelinę, galantynę, hialuronidazę, lipazy, chloromycetynę i wiele innych.

Dokładnie poznane jest działanie substancji przeciwbólowych, przeciwzapalnych, znieczulających, regulujących ciśnienie tętnicze krwi a nawet antybiotyków. Jest to swoista &#8222;apteka&#8221; mieszczącą się w ciele pijawki lekarskiej.

Obecnie naukowe badania toczą się nad anty-nowotworowym działaniem niektórych &#8222;pijawkowych&#8221; leków. To jednak sprawa przyszłości.

Te unikalne właściwości lecznicze sprawiają, że hirudoterapię wykorzystuje się co raz częściej w codziennej praktyce lekarskiej na całym świecie. Leczenie za pomocą pijawek lekarskich jest najczęściej bezpieczne dla chorego.

Pijawka lekarska w obecnej dobie uważana jest za żywe miniaturowe laboratorium farmakologiczne.

Ważniejsze związki produkowane przez pijawki to:

Hirudyna &#8211; to najbardziej znany produkt pijawki i jednocześnie najlepszy lek przeciwzakrzepowy

Antyelaza &#8211; spowalnia proces starzenia się skóry

Eglina &#8211; jest silnym środkiem przeciwzapalnym oraz aktywnym antyutleniaczem

Hementyna &#8211; zapobiega krzepnięciu krwi oraz rozkłada już utworzone skrzepy

Destabilaza &#8211; substancja wpływająca na utrzymanie w dobrym stanie naczyń krwionośnych oraz regulująca poziom cukru

Hialuronidaza &#8211; jest silnym antybiotykiem

Dziś pijawki lekarskie nie stanowią praktycznie żadnego zagrożenia, ponieważ są hodowane w specjalnych ośrodkach &#8211; zgodnie z konwencją Waszyngtońską i posiadają świadectwo pochodzenia. Muszą być czyste, żeby nie przenieść żadnej choroby krwi. Dlatego każde przystawienie pijawki lekarskiej do danego pacjenta jest być jej dziewiczym przystawieniem. Absolutnie wykluczone jest stosowanie hirudo medicinalis przez dwie osoby. Po zabiegu pijawki lekarskie likwidowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Leczenie pijawkami "hirudoterapia" obejmuję:
- Wszelkie choroby układu krążenia: zakrzepy, zakrzepice, żylaki, nadciśnienia i niedociśnienia choroby krążenia i choroby wieńcowe. Stosowanie hirudoterapii "leczenia pijawkami" w tych przypadkach jest bardzo skuteczne dzięki związkowi produkowanemu przez pijawkę - hirudynę, która jest obecnie najlepszym środkiem i lekiem przeciw zakrzepowym na rynku.

Leczenie pijawkami skutecznie leczy: choroby układu kostno stawowego, endokrynologicznego typu cukrzyca otyłość i tarczyca, choroby dermatologiczne, neurologiczne,paradontoze, choroby układu pokarmowego, moczowo płciowego, oddechowego,psychosomatyczne typu depresje, nerwice, dna moczanowa, bezsenność i wiele innych.

Jeden seans terapeutyczny trwa od 45 min. do 90 min. Zależy od płci , wieku oraz miejsca przystawienia pijawek.
Jedna sesja terapeutyczna składa się min. z 5 seansów w odstępach 2-7 dniowych w zależności od rodzaju schorzenia.
Jeśli jest to uzasadnione a przede wszystkim postępami w przebiegu leczenia, sesję terapeutyczną powtarza się ponownie po 3-6 miesiącach. Koszt pojedyńczego zabiegu wynosi 50zl + koszt pijawek / jedna pijawka 20 zł/ Zwykle wynosi to 110-150 zł / 3 lub 5 pijawek/.Ilość uzależniona jest od wieku i dolegliwości.(+koszty dojazdu)


Szukano w Ogłoszeniach...

Adipex Dom Sprzedam Dziewictwo Dziewictwo sprzedam Fotomodeling Fotomodelka Gumtree Kochanka Kupie dziewictwo Mieszkania w Warszawie Mieszkanie Sprzedam Moto Ogłoszenia Motoryzacyjne Opiekunka Pana na Seks Pani Pani szuka Sponsora Para Praca Praca za granicą Seks za darmo Sponsor Poszukiwany Sponsora Sponsora warszawa Sponsoring Studentka Studentka Szuka Sponsora Szukam Dziewicy Szukam Sponsora Zasponsoruje anonse dziewczyn arthrotec auto dual iPhone 6 kierowca kraków meridia nastolatka pana pary seks sex spawacz sprzedam szczecin szuka szukam szukam kochanka tablica.pl